Home > Newsroom

2012 Wofford College graduates

Grad List lg
2012-05-23

Wofford College conferred degrees on 306 graduates during the 2012 Commencement exercises on Sunday, May 20.

Alabama 

Patrick James Craig, Montgomery, Ala. - B.A. in religion, honors in religion, cum laude
Jennifer Lynn Fisher, Birmingham, Ala. - B.A. in art history, B.S. in psychology
Michael Anthony Scott, Geneva, Ala. - B.S. in biology
Courtney Marie Walls, Vestavia, Ala. - B.A. in art history and business economics

Arizona 

Christopher Andrew Gerwig, Gilbert, Ariz. - B.A. in government, concentration in world politics, cum laude
David Winston Roney, Scottsdale, Ariz. - B.A. in humanities, minor in creative writing, magna cum laude 

Colorado 

Keely Maureen Blake, Buena Vista, Colo. - B.A. in mathematics

Connecticut 

Caroline Patricia Liddy, Milford, Conn. -  B.S. in psychology, concentration in neuroscience
Kaitlyn Patrizia Rebollar, Derby, Conn. -  B.A. in English

Florida 

Bradford Ritter Bracey, Orlando, Fla. - B.A. in business economics
Victoria Alexander Gadient, Boca Raton, Fla. - B.A. in economics and finance
Elizabeth Eugenia Lambert, Orange City, Fla. - B.A. in government and finance, concentration in world politics, cum laude
Thien-An Phan Le, Wimauma, Fla. - B.A. in Spanish, B.S. in psychology
Wiley Nicholas Sinkus, Gainesville, Fla. - B.S. in biology, cum laude
Nicole Sowers, Boca Raton, Fla. - B.A. in business economics
Charles Tyler Womble, Fernandina Beach, Fla. - B.S. in chemistry, minor in mathematics
Andrew Patrick Young, Vero Beach, Fla. - B.A. in business economics

Georgia 

Ellison Litton Barber, Cumming, Ga. - B.A. in English
Lauren Michelle Barter, Roswell, Ga. - B.A. in Spanish, B.S. in biology, cum laude
Ricardo McKinley Braxton, Douglasville, Ga. - B.S. in biology
Hayes Christopher Brown, Atlanta, Ga. - B.A. in finance, minor in economics, magna cum laude
Katherine Rose Candler, Atlanta, Ga. - B.A. in history and sociology, minor in art history
Eric Charles Eberhardt, Suwanee, Ga. - B.A. in accounting
Stephen Bryan Eddy, Berkeley Lake, Ga. - B.A. in economics and finance
Abbott McEachern Ellison, Monroe, Ga. - B.S. in biology, cum laude
Sheatiel Sydney Ann Gooden, Lawrenceville, Ga. - B.A. in sociology and Spanish
Justus Martin Huff, Columbus, Ga. - B.A. in finance, minor in business
Samuel Lewis Johnson, Savannah, Ga. - B.A. in history
Ashley Erin Lawrence, Marietta, Ga. - B.A. in accounting and economics, summa cum laude
Alexandra Claire McCubrey, Marietta, Ga. - B.A. in government, minors in business and finance, summa cum laude
Craig Phillip Novack, Savannah, Ga. - B.S. in biology
Margaret Casey O'Brien, Macon, Ga. - B.S. in chemistry, summa cum laude
Mary Catherine O'Brien, Macon, Ga. - B.S. in biology, summa cum laude
Nathaniel Hunter Rackett, Savannah, Ga. - B.S. in psychology
Randolph Baxter Russell, Winder, Ga. - B.A. in religion, minor in history
Amanda Taylor Saca, Atlanta, Ga. - B.A. in French and government, concentration in world politics
Emily Anne Smith, LaGrange, Ga. - B.A. in government, minor in economics, concentrations in political thought and world politics
Matthew Satoshi Tobin, Roswell, Ga. - B.A. in business economics
Lauren Michelle Watts, Atlanta, Ga. - B.A. in sociology, minor in government
Taylor Rinehart White, Saint Simons Island, Ga. - B.A. in environmental studies
Brent Austin Whitehead, Marietta, Ga. - B.A. in finance, minor in economics, cum laude 

Indiana 

Matthew Todd Steelman, Yorktown, Ind. - B.A. in business economics, minor in religion, cum laude 

Kentucky 

Elliott Chase Farmer, Lexington, Ky. - B.A. in finance, minor in accounting
Matthew Brodie Hart, Stanford, Ky. - B.A. in government, minor in business
Connor Rose Twyman, Lexington, Ky. - B.A. in business economics, minor in government

Louisiana 

Meredith Ann Corby, Baton Rouge, La. - B.A. in intercultural studies for business in French
Whitney Lane Walker, Broussard, La. - B.S. in biology, minor in business, cum laude 

Maryland 

James Richard Kavanaugh, Chevy Chase, Md. - B.A in finance and economics
Lisa Leyla Morris, Abingdon, Md. - B.A. in English and Spanish, cum laude 

Mississippi 

Robert Lawrence Patterson, Ridgeland, Miss. - B.S. in biology

North Carolina 

Catherine Allison Bailey, Charlotte, N.C. - B.A. in economics
Brenton Mathew Bersin, Charlotte, N.C. - B.A. in accounting and finance
Mason Lawrence Bradley, Charlotte, N.C. - B.A. in accounting, minor in finance
Jayme McKenzie Cannon, Lenoir, N.C. - B.S. in chemistry, program in medical humanities
Ann Elliott Cornick, Charlotte, N.C. - B.A. in economics
William Thomas DeLoache, Charlotte, N.C. - B.A. in economics, finance and Spanish, cum laude
Nathan David Folks, Wake Forest, N.C. - B.S. in psychology, minor in religion
Ann Bowdre Fortson, Fayetteville, N.C. - B.A. in religion
Nathan Karl Francis, Belmont, N.C. -- B.A. in accounting
Charles Cradion Heatherly, Fayetteville, N.C. - B.A. in finance, cum laude
David Michael Hillsman, Durham, N.C. - B.S. in mathematics
David Whitney Jackson III, Charlotte, N.C. - B.A. in government, concentration in world politics
McCauley Thornhill James, Raleigh, N.C. - B.A. in English
Ann Spencer Lee, Charlotte, N.C. - B.A. in art history, program in gender studies
Elizabeth Hankins Maier, Gastonia, N.C. - B.A. in environmental studies, minor in business
Anson Rebecca Marcotte, Charlotte, N.C. - B.A. in art history and Spanish
Maggie Elizabeth McLaughlin, Cary, N.C. - B.S. in biology, minor in art history
Leah Kristin Odom, Rutherfordton, N.C. - B.A. in finance and French
Andrew Rhys Parrish, Rutherfordton, N.C. - B.A. in history and Spanish, honors in history, cum laude
Dixon Bryan Pitt, Winston Salem, N.C. - B.A. in finance
Joseph Francis Ready Jr., Charlotte, N.C. - B.A. in business economics
Sydney Elise Reed, Raleigh, N.C. - B.A. in business economics and Spanish
Preston Ellis Roseboro, Shelby, N.C. - B.A. in business economics
Clayton Samuel Ruff, Charlotte, N.C. - B.A. in government, minor in history
Westley Lucas Satterwhite, Waxhaw, N.C. - B.A. in English and German, cum laude
James Cecil Skinner, Raleigh, N.C. - B.A. in theatre, minor in art history, cum laude
Elizabeth Marshall Smeak, Gastonia, N.C. - B.A. in art history and Spanish
Bonnie Elizabeth Stroup, Charlotte, N.C. - B.A. in business economics, minor in art history
Edward Palmer Tewkesbury Jr., Greensboro, N.C. - B.A. in accounting, minor in philosophy
Elizabeth Lea Walters, Fairmont, N.C. - B.A. in business economics
Benjamin Charles Wright, Shelby, N.C. - B.A. in accounting and finance, cum laude
Josh Gordon Wright, Charlotte, N.C. - B.S. in computer science

New Jersey  

Rachel Lee Iannazzone, Westfield, N.J. - B.A. in Chinese, minor in business

Nevada 

Alexandra Christina Zeldenrust, Henderson, Nev. - B.S. in biology and psychology, minor in sociology, concentration in neuroscience

New York 

Peter Andrew Noordsy, Glens Falls, N.Y. - B.A. in government, minor in religion, cum laude
Matthew Saks Walker, Altamont, N.Y. - B.A. in history

Ohio 

Mitchell Charles Allen, Cincinnati, Ohio - B.S. in computer science and mathematics, emphasis in computational science
Dominique Nicole Cox, Toledo, Ohio - B.S. in psychology, minor in history, cum laude
Alexander Ross Keen, Tipp City, Ohio - B.A. in English and economics, concentration in creative writing
Bradley Alexander Loesing, Cincinnati, Ohio - B.A. in business economics, minor in religion, summa cum laude
Gwendolyn Jane McDaniel, Wooster, Ohio - B.S. in psychology, program in medical humanities

Oklahoma 

Marie Annette Hewes, Edmond, Okla. - B.S. in psychology, minor in business
Joseph Alexander Inman, Stilwell, Okla. - B.A. in economics, B.S. in finance

South Carolina 

Gregory Bates Adair, Clinton, S.C. - B.A. in accounting
Jonathan Ray Addison, Goose Creek, S.C. - B.S. in physics, minors in computer science and mathematics
James Michael Arakas II, Myrtle Beach, S.C. - B.A. in theatre, minor in creative writing
Mesha Danielle Arant, Jefferson, S.C. - B.A. in religion, cum laude
Paolo Miguel Arce, Moore, S.C. - b.S. in chemistry, summa cum laude, honor graduate
Matthew Lee Arsenault, Spartanburg, S.C. - B.S. in mathematics, magna cum laude
Sarah Ashley Assemany, Chapin, S.C. - B.A. in government and Spanish, concentration in world politics
John Montgomery Bailey, Anderson, S.C. - B.A. in government, minors in economics and history, concentration in American politics, cum laude
Neely Rose Bailey, Spartanburg, S.C. - B.A. in art history
James Andrew Ballard, Spartanburg, S.C. - B.A. in religion, cum laude
David Logan Barnett, Bennettsville, S.C. - B.S. in biology
Pari Nicole Barr, Greenville, S.C. - B.A. in philosophy, cum laude
David Prentis Barton Jr., Columbia, S.C. - B.A. in finance, minor in accounting
Elizabeth Marie Bassett, Myrtle Beach, S.C. - B.S. in biology, minor in environmental studies, magna cum laude
Zachary William Beaver, Mount Pleasant, S.C. - B.S. in biology, minor in computer science, program in computational science, summa cum laude
Daniel Aaron Beck, Hollywood, S.C. - B.A. in English, concentration in creative writing
Sara Kistler Blackman, Spartanburg, S.C. - B.A. in Spanish, minor in English, cum laude
Aften Michelle Blackwell, Spartanburg, S.C. - B.S. in psychology, minor in English
Victoria Christine Bone, Myrtle Beach, S.C. - B.S. in biology, minor in economics
Lauren Reynolds Boulier, Spartanburg, S.C. - B.S. in psychology
Alex Stein Bowman, Columbia, S.C. - B.A. in Spanish, B.S. in biology
Kaitlyn Rose Bradshaw, Greenville, S.C. - B.A. in English
Terra Leigh Brannon, Inman, S.C. - B.A. in English, program in secondary teacher education
Anne Carroll Breeden, Spartanburg, S.C. - B.A. in accounting and art
Kristen Marie Brown, Lexington, S.C. - B.S. in biology, cum laude
Stephen Russell Bryant, Clinton, S.C. - B.A. in mathematics, B.S. in physics, minor in computer science, program in computational science, cum laude
Christian Kime Buff, Inman, S.C. - B.A. in computer science, cum laude
Amber Lynell Bundrick, North Charleston, S.C. - B.S. in psychology, cum laude
Caroline Capshaw Burdette, Greenville, S.C. - B.S. in biology, magna cum laude
Casey Michelle Calvert, Spartanburg, S.C. - B.A. in Spanish, program in secondary teacher education, cum laude
Ryan Neil Campbell, Chapin, S.C. - B.A. in Spanish, B.S. in mathematics
John Henry Cannon, Greenville, S.C. - B.A. in philosophy
Zachary Edward Capps, Easley, S.C. - B.A. in finance, minor in economics
Charles Weston Caswell, Myrtle Beach, S.C. - B.A. in government, minor in religion
Sarah Marie Catalana, Greer, S.C. - B.S. in biology, program in secondary teacher education, summa cum laude
James Saye Chappell, Columbia, S.C. - B.S. in physics, minor in computer science
Jonathan Richard Clayton, York, S.C. - B.A. in government, minor in religion
Jordan Michael Clayton, Spartanburg, S.C. - B.A. in government, concentration in political thought
Chanel Tryvana Clyburn, Rembert, S.C. - B.A. in art history and history
Kyle Scott Cochran, Spartanburg, S.C. - B.A. in business economics
Jennifer Lane Coggins, Spartanburg, S.C. - B.A. in history, high honors in history, summa cum laude
Brittany Darlene Coker, Buffalo, S.C. - B.S. in biology, program in medical humanities
Phillip Cash Collins, Barnwell, S.C. - B.A. in mathematics, minor in business, cum laude
Katherine Breland Conner, Spartanburg, S.C. - B.A. in art history and history
Betty Suiter Coxe, Hartsville, S.C. - B.A. in English, cum laude
Campbell Davies Coxe Jr., Darlington, S.C. - B.S. in biology and environmental studies
Kelley Elise Crawford, Norris, S.C. - B.S. in psychology
Holden Scott Crosby, Walterboro, S.C. - B.S. in biology, minor in economics
Drew Thomas Crowell, Batesburg, S.C. - B.A. in economics and finance
Kaitlyn Renee Culpepper, Easley, S.C. - B.A. in history, program in secondary teacher education
Martha Anne Richardson DeBerry, Florence, S.C. - B.S. in biology, cum laude
Konstantine Peter Diamaduros, Spartanburg, S.C. - B.A. in finance, minor in economics, cum laude
Theron James Dill, Spartanburg, S.C. - B.A. in government and sociology, concentration in political thought, cum laude
Marshall Andrew Diven, Hartsville, S.C. - B.S. in biology, magna cum laude
Jesse David Dixon, Wellford, S.C. - B.S. in computer science, minor in mathematics
Wylie McNeil Doyle II, Conway, S.C. - B.A. in finance, minor in economics
Kristina Leigh Dukes, Blythewood, S.C. - B.A. in Spanish, B.S. in chemistry, cum laude
Beckham Pate Dunbar, Spartanburg, S.C. - B.A. in accounting and finance
Keri Alexandra Eadie, Spartanburg, S.C. - B.A. in English, minor in business, cum laude
Vivian Nicole Eliopoulos, Simpsonville, S.C. - B.S. in biology, minor in business
Chesley Kent Elliott, Columbia, S.C. - B.A. in accounting, cum laude
Taylor Leigh Fenig, Seabrook S.C. - B.S. in psychology
Joshua Reece Fester, Hardeeville, S.C. - B.A. in government and Spanish, concentration in political thought, high honors in government, magna cum laude
Samantha Renee Flowers, Bluffton, S.C. - B.S. in psychology, minor in business
Caroline Rose Franks, Spartanburg, S.C. - B.S. in biology
Douglas VanMeter Gabbert Jr., Spartanburg, S.C. - B.A. in government
Charlotte DuBose Gantt, Camden, S.C. - B.A. in business economics
Rebecca Ruth Gardner, Manning, S.C. - B.A. in finance, minor in economics
Elizabeth Skardon Garrison, Columbia, S.C. - B.S. in psychology and French, cum laude
Nicholas Hao Tien Ginocchio, Moore, S.C. - B.A. in English, minor in economics
Nicole Christine Girard, Fountain Inn, S.C. - B.A. in accounting, minor in economics
Jennett Hope Griffin, Columbia, S.C. - B.A. in government, cum laude
Monroe Patrick Griffin, Myrtle Beach, S.C. - B.A. in mathematics, B.S. in chemistry, concentration in applied mathematics, high honors in mathematicsm, magna cum laude
Joshua George Gross, Mount Pleasant, S.C. - B.S. in chemistry
James Gordon Gulledge, Greenville, S.C. - B.A. in finance
Irene Minas Halkias, Simpsonville, S.C. - B.S. in biology
Caroline Adel Haney, Buffalo, S.C. - B.A. in Chinese, minor in religion
Jesse Alonzo Hanley, Enoree, S.C. - B.S. in computer science, minor in mathematics
Patrick Wayne Harbour, Sumter, S.C. - B.S. in biology, minor in mathematics, program in computational science, magna cum laude
Shelby Paige Hardee, Sumter, S.C. - B.A. in government
Jordan Lauren Hardy, Spartanburg, S.C. - B.A. in art history, B.S. in psychology
Bianca Nicole Harmon, Warrenville, S.C. - B.S. in psychology, minor in business
Mavrick Christian Harris, Chesnee, S.C. - B.A. in economics and history
Jeffrey Paul Heiser, Pelzer, S.C. - B.A. in Spanish and business economics, cum laude
Anne McMeekin Herlong, Columbia, S.C. - B.A. in finance and art history
Lauren Amanda Hernandez--Rubio, Spartanburg, S.C. - B.S. in biology and environmental studies
Morgan Brittany Hiler, Seneca, S.C. - B.A. in business economics, minor in history
ReAnne Satterlee Hinton, West Columbia, S.C. - B.A. in religion, minor in government
Amy Elizabeth Horton, Chesnee, S.C. - B.A. in art history
Emily Mackenzie Howe, Rock Hill, S.C. - B.A. in humanities, minor in religion, program in medical humanities
Emma KiAnna Hughes, Roebuck, S.C. - B.A. in Spanish, B.S. in biology
Quinn Douglas Hunt, Aiken, S.C. - B.A. in Spanish, B.S. in biology, magna cum laude
Hannah Maka Jarrett, Chapin, S.C. - B.A. in English and history, concentration in creative writing, cum laude
Timothy Michael Jennings, Pauline, S.C. - B.S. in computer science and mathematics
Micheala Perketta Jeter, Roebuck, S.C. - B.A. in sociology, minor in government
Michael Allgood Johnson Jr., Greenville, S.C. - B.A. in government, minor in history, concentrations in political thought and world politics
Mary Kathryn Jolly, Easley, S.C. - B.A. in accounting
Rickey Sanchez Jones, Wellford, S.C. - B.A. in economics
Marett Anne Keasler, Spartanburg, S.C. - B.A. in art history, minor in English
Christopher deGraffenried Keenan Jr., Columbia, S. C. - B.S. in psychology, minor in religion
Ellis Wilson Keim, Spartanburg, S.C. - B.A. in art history
James Obert Kempson III, Charleston, S.C. - B.A. in finance, minor in accounting
Catherine Anderson King, Spartanburg, S.C. - B.A. in humanities
Sydney Conyers Kline, Camden, S.C. - B.S. in psychology, minor in sociology
James Harshaw Lane III, Beaufort, S.C. - B.A. in finance, minors in accounting and economics, magna cum laude
Hannah Jean Leirmoe, Blacksburg, S.C. - B.A. in government, minor in theatre
Stephanie Jean Lenes, Mount Pleasant, S.C. - B.S. in biology, minor in business
Kimberlee Allen Lockwood, Irmo, S.C. - B.S. in psychology
Emily Christine Loeber, Travelers Rest, S.C. - B.S. in psychology
Megan Ruth Lyons, Simpsonville, S.C. - B.A. in religion and Spanish, cum laude
Arianna Cantrell Martin, Lyman, S.C. - B.S. in biology
Athanasios Mastrokolias, Simpsonville, S.C. - B.A. in economics, minor in environmental studies
Joseph Hiram McAbee, Woodruff, S.C. - B.S. in biology, concentration in neuroscience, summa cum laude, honor graduate
Adrian Rashad McLellan, Dillon, S.C. - B.S. in business economics, cum laude
James Casper Mills IV, Anderson, S.C. - B.S. in biology, minor in business, program in computational science, summa cum laude
Sally Caroline Mobley, Lancaster, S.C. - B.A. in English, minor in business
Montae Arrien Monroe, York, S.C. - B.S. in biology
Kathrine Crosby Moore, Moore, S.C. - B.S. in biology
Sarah Patricia Moore, Greer, S.C. - B.A. in English and government, concentration in American politics, magna cum laude
April Raeann Moorhouse, Anderson, S.C. - B.A. in English, program in secondary teacher education
Daniel Livingston Moyd IV, Greenville, S.C. - B.A. in finance, minor in government
Edward Whiteford Mungo, Irmo, S.C. - B.A. in business economics and Spanish
Jack Patrick Murphy, Simpsonville, S.C. - B.A. in accounting and finance, cum laude
Travis Michael Muthig, Columbia, S.C. - B.S. in biology, minor in business, summa cum laude
Christine George Nayfa, Spartanburg, S.C. - B.A. in history, program in secondary teacher education, cum laude
Sean Huu Nguyen, Myrtle Beach, S.C. - B.S. in biology, summa cum laude
Sara Ruth Oates, Spartanburg, S.C. - B.A. in art history
Kathleen Margaret O'Kelly, Florence, S.C. - B.A. in government and theatre
Ryan Peter O'Loughlin, Florence, S.C. - B.S. in accounting and finance, minor in economics
Christopher Erik Olsen, Greenville, S.C. - B.S. in biology
Kevin Haywood O'Quinn, Columbia, S.C. - B.A. in history
Nathan Henry Page, Fort Mill, S.C. - B.A. in economics
Anne Griffin Patterson, Orangeburg, S.C. - B.S. in biology, magna cum laude
Christopher James Pettit, Woodruff, S.C. - B.A. in economics
Allison Nicole Poole, Spartanburg, s.C. - B.A. in accounting
Ashlee Ann Price, Columbia, S.C. - B.A. in history, B.S. in biology, high honors in history, summa cum laude, honor graduate
Maggie Elizabeth Raines, Inman, S.C. - B.A. in English
Hannah Frea Rapport, Columbia, S.C. - B.S. in psychology, concentration in neuroscience, cum laude
Austin Garrett Rawl, Columbia, S.C. - B.S. in environmental studies
Caroline Andrea Reid, Spartanburg, S.C. - B.A. in Spanish
Thomas Alan Ress Jr., Swansea, S.C. - B.A. in Spanish, minor in business
Alexander Gage Revels, Lexington, S.C. - B.S. in biology, minor in business
Hilary Grace Riley, Columbia, S.C. - B.S. in biology, magna cum laude
Brandon Michael Robinson, Woodruff, S.C. - B.A. in accounting, summa cum laude
Galia Guri Rodriguez, Spartanburg, S.C. - B.A. in Spanish, minor in business
Kenton Hayes Roush, Spartanburg, S.C. - B.S. in computer science, minor in mathematics
Theodore Anthony Rowland, Mount Pleasant, S.C. - B.A. in economics and finance, cum laude
William Spencer Russell, West Columbia, S.C. - B.A. in biology, cum laude
Arsalaan Amin Mohammad Salehani, Moore, S.C. - B.S. in biology, concentration in neuroscience, summa cum laude, honor graduate
Whitney Eugene Sanders Jr., Spartanburg, S.C. - B.A. in computer science and mathematics, magna cum laude
Thomas Alton Schnibben, Florence, S.C. - B.A. in computer science and mathematics, magna cum laude
Richardson Gaillard Seabrook, Columbia, S.C. - B.A. in business economics, B.S. in mathematics, program in information management, cum laude
Stephanie Lynn Seppala, Greer, S.C. - B.A. in religion
Helen Christine Shelton, Irmo, S.C. - B.A. in Spanish, B.S. in psychology, program in medical humanities, summa cum laude
Haley Nicole Sims, Roebuck, S.C. - B.S. in accounting, minor in economics
Natheda Miya Sims, Winnsboro, S.C. - B.A. in sociology
Constance Eleanor Smith, Florence, S.C. - B.A. in business economics and religion, cum laude
Katherine Lacy Smith, Anderson, S.C. - B.A. in art history and German, high honors in art history, cum laude
Thomas Hunter Soltis, Columbia, S.C. - B.A. in government and history, concentration in political thought
William Griffin Starnes, Columbia, S.C. - B.A. in business economics and Spanish, minor in history
Kirby Rivers Stone, Greenville, S.C. - B.A. in business economics
Tyler Bateman Swain, Spartanburg, S.C. - B.A. in finance and French, magna cum laude
Thomas Edward Tafel, Columbia, S.C. - B.S. in biology
Kathryn Grace Teal, Loris, S.C. - B.S. in biology, magna cum laude
Joseph Carter Tecklenburg, Edisto Island, S.C. - B.A. in government, cum laude
Catherine Preston Thomas, Eastover, S.C. - B.A. in English and government, magna cum laude
Jaynorris Navouski Thomas, Inman, S.C. - B.S. in chemistry
Jessica Kaye Tobin, Fort Mill, S.C. - B.A. in theatre, minor in English
Allison Kate Tolbert, Greenwood, S.C. - B.A. in mathematics, B.S. in chemistry, magna cum laude
Ceasar Jesus Ravago Tria, Daniel Island, S.C. - B.A. in Spanish, B.S. in biology
Kevin Bart Tucker Jr., Rock Hill, S.C. - B.A. in finance, B.S. in accounting
Kelly Corrigan Turn, North Charleston, S.C. - B.A. in French, minors in art history and business
Joshua Christopher Turner, Woodruff, S.C. - B.A. in government
Lorena Maritza Vega, Spartanburg, S.C. - B.A. in Spanish
Nicholas Lee Waddell, Greer, S.C. - B.S. in computer science, minor in mathematics
Martha Glazener Walker, Columbia, S.C. - B.A. in accounting, magna cum laude
Stephanie Michelle Walrath, Columbia, S.C. - B.A. in history and sociology, minor in religion, cum laude
Kaitlin Hunter Watkins, Fort Mill, S.C. - B.S. in chemistry, minor in art history, cum laude
Hannah Claire Wheeler, Greenville, S.C. - B.A. in environmental studies
Alexander Harold White, Lexington, S.C. - B.A. in accounting, minor in finance
Christopher Michael White, Moore, S.C. - B.S. in biology, cum laude
Jenna Denise White, Union, S.C. - B.S. in biology, cum laude
Hallie Marie Willm, Irmo, S.C. - B.A. in English, minior in government
Megan Olivia Wilson, Johns Island, S.C. - B.S. in psychology
Lukeus Keith Wingo, Greenwood, S.C. - B.A. in art history
Marion Elizabeth Wolfe, Spartanburg, S.C. - B.A. in mathematics, minor in history, cum laude
Bedford McNair Wooten, Camden, S.C. - B.S. in environmental studies, minor in economics
William David Wynn, Spartanburg, S.C. - B.S. in biology
Lindsey Carter Zehr, Inman, S.C. - B.A. in Spanish, program in secondary teacher education, cum laude 

Tennessee 

Mary Frances Galphin, Signal Mountain, Tenn. - B.A. in accounting, minor in economics, cum laude
Mary Caitlyn Gilliland, Gray, Tenn. - B.A. in environmental studies and humanities, magna cum laude
Kevin Zachary Giltner, Clarksville, Tenn. - B.A. in business economics
H.J. Alexander Goltry, Knoxville, Tenn. - B.S. in biology
Courtney Leighann Green, Johnson City, Tenn. - B.A. in government, minor in business
Randal Ray Greene Jr., Johnson City, Tenn. - B.A. in finance, minor in government
Stefanie Olivia Beth Hoffer, Cleveland, Tenn. - B.S. in biology, minor in history, cum laude
Kristen Alexandra Jenkins, Cleveland, Tenn. - B.A. in English, concentration in creative writing
Carrie Elizabeth Martin, Johnson City, Tenn. - B.S. in psychology
Alexandra Ruth Moore, Knoxville, Tenn. - B.A. in government and Spanish, concentrations in Latin American and Caribbean studies and world politics, cum laude
Anne Nicole Phillips, Brentwood, Tenn. - B.A. in Englishm, program in secondary teacher education
Paul William Stagmaier, Signal Mountatin, Tenn. - B.A. in business economics, minors in computer science and mathematics

Texas 

James Edward Foster, Dallas, Texas - B.A. in government, minor in history
Sarah Virginia Hurt, Southlake, Texas - B.A. in accounting

Virginia 

Tyler Scott Finney, Gloucester, Va. - B.A. in accounting
Robert Pinkney Gorrell III, Richmond, Va. - B.A. in business economics
Amanda Eileen Phillips, Abingdon, Va. - B.A. in religion
Charles Hampton Skidmore, Richmond, Va. - B.A. in finance, minor in economics
Barbara Jayne Steacy, B.A. in German and government, concentrations in political thought and world politics

Washington 

Ellen Elizabeth Shrader, Redmonda, Wash. - B.A. in history, minor in religion

Canada 

Ameet Pall, Quebec, Canada - B.A. in environmental studies and French, minor in philosophy

New Zealand 

Stuart Dudley Robertson, Auckland, New Zealand - B.S. in finance and mathematics, magna cum laude 

Rwanda 

Regis Rutarindwa, Nyanza, Rwanda - B.S. in mathematics and physics, minor in computer science, concentration in applied mathematics, program in computational science, cum laude
Jeanne Umuhire, Kigali, Rwanda - B.S. in psychology, program in medical humanities