Home > Newsroom

2014 Wofford College graduates

College confers degrees on 360
Commencement 382x255
The 2014 Commencement Exercises were held in Benjamin Johnson Arena.
2013-05-29

SPARTANBURG, S.C. - Wofford College conferred degrees on 360 graduates during the 2014 Commencement exercises on Sunday, May 18.

Alabama  

Jacob Dylan Booth, Homewood –B.A. in English, concentration in creative writing
Joseph Thomas Francis III, Mountain Brk -B.S. in environmental studies
Christopher Blair Gaines, Hampton Cove –B.S. in biology, minor in mathematics
Martha Jane Lamar, Montgomery –B.S. in biology and Spanish, cum laude
Laura Catherine Levy, Montgomery –B.A. in art history and French, cum laude
David McIlvain Moore, Huntsville –B.S. in chemistry and mathematics, B.A. in German, summa cum laude
Lindy Joy Pence, Hoover –B.S. in biology, minor in business, summa cum laude

Colorado

Jon Kevin Wisham Jr., Colorado Springs –B.A. in art history and psychology

Florida  

Charquavis Lavon Bell, Homestead –B.A. in sociology, minor in government
Kayla Leigh Bethea, Lake Mary –B.S. in mathematics, minor in philosophy, cum laude
Alyssa Jayne Burkert, Ocoee –B.S. in biology, program in secondary teacher education, cum laude
Kimberly Rose Cohn, Clearwater –B.A. in mathematics, program in secondary teacher education
Alexander Salem Elias, Jacksonville –B.A. in economics
Jonathan Tyler Gallimore, Sanford –B.S. in computer science, minor in mathematics, concentration in computational science, magna cum laude
Jeremy A. Holt, Aventura –B.A. in business economics and Spanish, concentration in Latin American and Caribbean Studies
Amanda Katherine Liguori, Jacksonville –B.A. in art history, magna cum laude
Michael Deonta McCrimon, Center Hill –B.A. in finance
Rebecca Lyn Thatcher, Orlando –B.A. in English
Margaret Louise Watson, Tampa –B.A. in humanities and French, minor in theatre
Jaret Arthur Wilken, DeLand –B.A. in business economics, minor in finance

Georgia  

Sarah Courtney Affleck, Atlanta –B.A. in English
Jeffrey Scott Ashley, Brooks –B.A. in mathematics, program in secondary teacher education
Joseph McCarroll Banks, Johns Creek –B.A. in government
Lindel Reagan Barber, Cumming –B.A. in art history and English
Orvenie Shaina Bernardin, Lithonia –B.A. in Spanish, B.S. in biology, minor in mathematics, cum laude
David Malone Blum, Roswell –B.A. in history, program in secondary teacher education, magna cum laude
Emily Nicole Bougas, Grayson –B.A. in business economics, minor in finance
William Christopher Cannon, Augusta –B.A. in business economics
Eric Anthony Eck, Buford –B.A. in finance, minors in accounting and mathematics, magna cum laude
Carly Elizabeth Egan, Lawrenceville –B.S. in biology, cum laude
Elizabeth Dowling Foster, Atlanta –B.A. in government
Jessica Giovanni, Tybee Island –B.A. in Spanish and computer science
Alexandria Caroline Hendricks, Metter –B.A. in business economics, cum laude
Louisa Rhodes Jacobs, Gainesville –B.A. in sociology, minor in business
Donovan Tee-ante Johnson, McDonough –B.A. in business economics
Evelyn Ann Kytan, Marietta –B.A. in business economics and French, cum laude
Zachary Charles Frits Landy, Conyers –B.S. in economics, minors in finance and mathematics
Chelsey Dayle Lawrence, Temple –B.A. in Spanish and philosophy
Alexander Cameron Love, Decatur –B.S. in chemistry
Connor Denton Maloy, Marietta –B.A. in economics, minor in history
Tatiana Dorothea Manidis, Atlanta –B.A. in Spanish and German, B.S. in environmental studies, magna cum laude
Logan Mackenzie Morris, Suwanee –B.A. in English, program in secondary teacher education
Daniel Louis Motter, Stone Mountain –B.A. in economics, B.S. in computer science, concentration in information management, magna cum laude
Mallery Forrester Pindar, Savannah –B.A. in business economics, minor in environmental studies
Matthew Edward Shemanski, Lawrenceville –B.A. in finance and accounting
Sequan Jermaine Stanley, Darien –B.A. in business economics
Stephen McClellan Stubley, Thomasville –B.A. in English
John William Thomas, Newnan –B.S. in biology, minor in business, summa cum laude
Charles Hartridge Thompson, Savannah –B.A. in history, minor in philosophy, cum laude
Martha Ondina Tucker, Rome –B.A. in Spanish, B.S. in psychology, summa cum laude
Thomas Marion Willingham IV, Atlanta –B.A. in business economics

Illinois 

Lucy Kaitlin Reser, Chicago –B.A. in intercultural studies
James Michael Zotto, Libertyville –B.S. in biology, cum laude

Kentucky 

Robert Gregory Lautner, Georgetown –B.A. in finance, minor in business, cum laude
Jameson Mansfield Seiffert, Louisville –B.A. in history
Beth Thomas Welch, Louisville –B.S. in psychology
Laura Elizabeth Wood, Owensboro –B.A. in business economics 

Louisiana 

Alvin Joseph Scioneauz Jr., Garyville –B.S. in physics, minor in mathematics 

Massachusetts 

Chelsea Jeannette Smith, Worcester –B.A. in English, minor in philosophy, cum laude 

Maryland 

Greyson Charles Mann, Laurel –B.A. in Chinese and government, concentration in world politics, cum laude 

Michigan 

Alexandria Victoria Dawson, Grand Blanc –B.A. in sociology 

North Carolina 

Olin Wayne Ballentine III, Lenoir –B.A. in philosophy
Myranda Alexandria Blake, Troy –B.A. in accounting
Jonathan Andrew Boyd, Fayetteville –B.A. in philosophy and government
Benjamin Scott Boyles, Raleigh –B.A. in government and history, concentration in political thought, magna cum laude
Eric Joseph Brenk, Concord –B.A. in economics and finance
Wendy Ellen Burnett, Cherryville –B.S. in mathematics
William James Pharr Carstarphen Jr., Belmont –B.A. in environmental studies
Julia Lake Cauthen, Charlotte –B.S. in psychology, minor in art history
Cala Rae Cocca, Salisbury –B.A. in English, minor in government, cum laude
Hannah Theresa Comstock, Charlotte –B.S. in chemistry, minor in mathematics
Hannah Elizabeth Deans, Ocean Isle Beach –B.A. in humanities
Michael Reid DeCarlo, Charlotte –B.A. in accounting and finance, cum laude
James Randall Detter, Shelby –B.A. in economics
James Boyce Garland III, Charlotte –B.A. in business economics
Marvin Antonio Goodwin II, Charlotte –B.A. in business economics, minor in finance
Alexandra Michelle Kachulis, Weddington –B.S. in biology
Kathryn Elizabeth Kilpatrick, Hendersonville –B.A. in French, minor in history, cum laude
Meagan Elizabeth Laframboise, Cramerton –B.S. in biology
Caleb Willis Lucas, Benson –B.A. in business economics
Jeffrey Hobbs Maker, Charlotte –B.A. in finance, minor in economics, cum laude
Harrison Paul Marley, Charlotte –B.A. in government, minor in business
Thomas Stuart McCawley, Charlotte –B.S. in finance
Andrew Macon McCurry, Sherrills Ford –B.S. in biology, minor in business, cum laude
Alice Louise Sara McDonald, Raleigh –B.A. in sociology
Stuart Gordon McGoogan, Charlotte –B.A. in finance
Brent Edward Mckenzie, Wake Forest –B.A. in finance and accounting
Cameron Hales McQueen, Charlotte –B.A. in business economics, minor in government
Benjamin Edward Miller Jr., Charlotte –B.A. in philosophy and English, minor in theatre
William Farley O’Brien, Charlotte –B.A. in finance, minor in economics
Evan Lee Orenstein, Kernersville –B.S. in computer science, minor in mathematics, cum laude
James William Palanica, Charlotte –B.A. in government and German, minor in accounting, summa cum laude
Julia Leigh Paulson, Charlotte –B.S. in psychology, cum laude
Virginia Elaine Perkins, Greensboro –B.S. in environmental studies, cum laude
William Walter Pharr III, Greensboro –B.A. in Spanish and business economics
Gregory Thomas Pullen, Huntersville –B.S. in chemistry, B.A. in Chinese, minor in mathematics, summa cum laude
David Carson Putnam III, Shelby –B.S. in psychology and Spanish
Cynthia Anne Redding, Asheboro –B.A. in humanities and English, cum laude
Kasey Logan Redfern, Jamestown –B.A. in accounting, minor in economics
Mary Katherine Schronce, Maiden –B.A. in accounting and economics, summa cum laude
Michael James Sheffey Jr., Greensboro –B.A. in computer science and Spanish
Kane Carter Sherrill, Mooresville –B.A. in finance and accounting, magna cum laude
Aerris Brazzell Smith II, Charlotte –B.A. in finance, minor in business
Annastasia Elizabeth Smith, Charlotte –B.A. in history
Helen Hardison Smith, Raleigh –B.A. in sociology
Robert Willis Suddreth Jr., Concord –B.A. in finance, minor in business
Mackenzie Brian Walker, Charlotte –B.A. in finance
Chadwick Mayse Walton, Charlotte –B.A. in finance
Amandolin Clair Webb, Oakboro –B.A. in business economics, cum laude
Leigh Mabry Williams, Laurinburg –B.A. in accounting
William Lachicotte Hart Zemp, Fletcher –B.A. in business economics, minor in philosophy 

Ohio 

Andrew James Badalamenti, Aurora –B.A. in Chinese, minor in sociology
Margaux Marie Foster, Whitehouse –B.A. in intercultural studies
Kirsten Michelle Grady, Westerville –B.A. in humanities, minor in business, summa cum laude
Katie Elizabeth Kessler, Miamisburg –B.A. in Spanish, B.S. in biology, summa cum laude 

Pennsylvania 

Colin James Gelbaugh, Carlisle –B.S. in biology, magna cum laude
Chase Stephen West, Carlisle –B.S. in finance
Kathleen Elizabeth Woods, Carlisle –B.S. in biology, minor in mathematics, concentration in medical humanities, cum laude 

Rhode Island 

Charles Albert Lehmuller, Providence –B.S. in psychology, minor in history 

South Carolina 

Masuma Lukman Alimohamed, Spartanburg –B.A. in finance and accounting, magna cum laude
Elizabeth Rose Anderson, Fort Lawn –B.A. in Spanish, B.S. in psychology, concentration in Latin American Studies, magna cum laude
Alexander Wellington Atkinson, Pawleys Island –B.S. in biology, concentration in medical humanities
Alison Erin Augsburger, Lexington –B.S. in biology
William Sawyer Bagwell, Spartanburg –B.S. in business economics
Lisa Lynn Baird, Greer –B.S. in biology and French
David Wood Banks Jr., Greenville –B.A. in finance
David Sterling Bass, Spartanburg –B.A. in English
James Erickson Bassett, Myrtle Beach –B.A. in government and philosophy, concentration in political thought
Daniel McCormac Bennett, Spartanburg –B.A. in history, minor in economics, magna cum laude
Aantewaa Adwoa Boateng, Sumter –B.S. in biology, concentration in medical humanities
Casey Lee Bolton, Rembert –B.A. in art history, minor in religion
Maggie Elizabeth Bosley, Aiken –B.S. in chemistry, magna cum laude
Amanda Marie Boyeson, Columbia –B.S. in biology, concentration in medical humanities
Baker Hayes Bragg, Woodruff –B.S. in psychology and Spanish, cum laude
Benjamin Davis Bramhall, Spartanburg –B.A. in history, program in secondary teacher education
Kayla Denise Branham, Ridgeway –B.S. in psychology, magna cum laude
Alexandra Min-Sook Brantly, Moore –B.S. in psychology
Holli Rebekah Branum, Moore –B.S. in accounting, cum laude
Chandler Maxwell Brazeal, Spartanburg –B.A. in sociology
Trenton Ray Brock, Greenville –B.A. in finance, cum laude
John Joseph Brooks III, Blythewood –B.S. in finance
Kaitlin Rebekah Brown, Woodruff –B.S. in biology
Taylor Kane Brown, Columbia –B.A. in finance and government
Katelyn Elizabeth Browne, Loris –B.S. in psychology, minor in theatre
Brittany Alexandra Bryan, Mount Pleasant –B.A. in government and economics, cum laude
Andrew Charles Cameron, Sumter –B.S. in mathematics, minor in philosophy
Jessica Logan Campbell, Spartanburg –B.A. in government and sociology, concentration in political thought
Haley Brooke Cannady, Fountain Inn –B.S. in biology, minor in business, cum laude
Stephen Christian Tyler Cantrell, Chesnee –B.A. in accounting, cum laude
Robert Chang Xi Carle, Irmo –B.A. in Chinese, minor in economics
Caroline Elizabeth Carmody, Beaufort –B.A. in English
Sarah Elizabeth Carter, Moncks Corner –B.A. in mathematics and finance, summa cum laude
Thomas Perry Case, Fountain Inn –B.A. in finance
Benjamin Alastair Chalmers, Spartanburg –B.A. in economics, B.S. in mathematics
John Morgan Cochran, Spartanburg –B.A. in religion
Philip Matthew Coffey, Spartanburg –B.S. in biology, concentration in computational science and medical humanities, cum laude
Carlin Walsh Connelly, Orangeburg –B.A. degrees in finance and French, magna cum laude
Kaitlyn Leigh Conner, Gaffney –B.S. in biology, minor in English, magna cum laude
William Cyrus Corbett, Murrells Inlet –B.A. in government
Megan Francis Cornnell, Myrtle Beach –B.S. in biology
William Robert Cornwell, Rock Hill –B.S. in biology and Spanish
Anne Marie Covar, Edgefield –B.A. in accounting
Cameron McNair Crawford, Cheraw –B.A. in accounting
Joshua Wayne Davis, Moore –B.A. in accounting and economics
Kalle Danielle Davis, Columbia –B.A. in Spanish, minor in religion, concentration in Latin American and Caribbean Studies
Khusbu Devang Desai, Spartanburg –B.A. in sociology
Meggan Michelle Deveaux, Charleston –B.S. in biology, minor in sociology
Eleni-Conale Demetra Diamaduros, Spartanburg –B.A. in English, magna cum laude
Daniel Sergey Didok, Taylors –B.A. in biology, cum laude
Leverett Anderson Diggs, Moore –B.A. in sociology
Wesley Allen Dillard, Pickens –B.A. in computer science, B.S. in biology, cum laude
Elora Dannon Dittmar, Greer –B.S. in mathematics
Cayla Elizabeth Eddy, Pawleys Island –B.A. in finance
Brian Lawrence Elgort, Lake Wylie –B.A. in environmental studies, minors in business and philosophy, cum laude
Mark Stribling Ellison Jr., Taylors –B.S. in biology, B.A. in computer science, cum laude
Mary Courtney Faulkner, Rock Hill –B.A. in history, cum laude
Peter Gavin Fawcett Jr., Columbia –B.A. in business economics, minor in government
James Luke Feisal, Greenville –B.A. in finance, minor in economics
Theodore Eugene Fort, Spartanburg –B.S. in psychology, magna cum laude
Erin Burnett Frady, Chesnee –B.S. in psychology
Jeremy Tyrone Franklin, Spartanburg –B.S. in biology
Erin Nicole Frost, Greer –B.A. in English, program in secondary teacher education
Melissa Rose Gaddy, Greenville –B.A. in computer science, B.S. in mathematics, concentration in applied mathematics, cum laude
Farrah Deanne Garner, Union –B.A. in environmental studies, minor in philosophy
Noah Merrill Ginsburg, White Rock –B.S. in computer science
Alan Page Gore, Little River –B.A. in environmental studies
William Henry Granger III, Saint Matthews –B.A. in finance, minor in economics
Robert Michael Greene, Moore –B.A. in mathematics, program in secondary teacher education, magna cum laude
Tymeco Zamir Gregory, Greer –B.A. in finance and accounting
Leslie Hamilton Griffin, Mount Pleasant –B.A. in French, minor in history, cum laude
Mary Lewis Griffin, Columbia –B.A. in biology
Benjamin Alexander Hagood, Charleston –B.A. in finance, minor in business
Jamie Blake Hames, Gaffney –B.S. in physics, B.A. in mathematics, minor in computer science, emphasis in computational science
Jennifer Allen Harlan, North Augusta –B.A. in Spanish and English, magna cum laude
Michael Cavin Harpe, Spartanburg –B.A. in environmental studies, minor in business
Brecken Elizabeth Harper, Chapin –B.S. in psychology, minor in government
Stephen Michael Harris, Spartanburg –B.A. in theatre and philosophy
Matthew Russell Heiser, Pelzer –B.A. in Spanish and French, cum laude
Edwin Colesworthy Henn, Pawleys Island –B.S. in biology
Nicholas Ash Hewson, Spartanburg –B.A. in Spanish, B.S. in chemistry
Thomas Chester Hildebrand III, Hanahan –B.A. in government
James Ross Hill, Cheraw –B.S. in sociology and psychology
Shakirah Anisah Hill, Duncan –B.S. in biology, cum laude
Allie Harper Hiott, Charleston –B.S. in biology and English, magna cum laude
Meghan Rian Holland, Clemson –B.S. in psychology and biology, cum laude
Faith Robison Holley, Seneca –B.A. degree in English, B.S. degree in psychology, summa cum laude
Megan Chessy Holmes, Laurens –B.A. in accounting and finance
Samantha Kristen Hughes, Irmo –B.A. in accounting and finance
Joshua Barrington Hyman, Woodruff –B.A. in mathematics, program in secondary teacher education, cum laude
Paul Mark Inclan, Spartanburg –B.S. in biology, summa cum laude
John Curtis Jackson, Spartanburg –B.S. in computer science, magna cum laude
Robert Elwyn James, Spartanburg –B.S. in biology, minor in philosophy
Elizabeth Sterling Jarrett, Greenville –B.S. in psychology, minor in business
William Tyrell Jemison, North Charleston –B.A. in humanities
Z’Corrian Quintez Jeter, Spartanburg –B.S. in psychology and mathematics
Christopher Mark Joye Jr., Columbia –B.A. in finance, minor in mathematics, cum laude
Jordan Babb Kay, Columbia –B.A. in business economics, minor in government, cum laude
Katherine Lee Kelly, Blythewood –B.A. in English, minor in history, summa cum laude
Courtney Lynne King, Sumter –B.S. in chemistry, B.A. in Spanish
Diandra Jacqueline Landa, Spartanburg –B.S. in biology
Lauren Elizabeth Lavin, Myrtle Beach –B.A. in humanities, minor in business, cum laude
Hayley Elizabeth Lawrence, Rock Hill –B.A. in Chinese, B.S. in environmental studies, magna cum laude
James Marion Lawson, Pickens –B.A. in history, minor in business, cum laude
Stuart Haverstock Lee, Aiken –B.A. in philosophy
Atlee Jennings Lenes, Mount Pleasant –B.A. in accounting, cum laude
Robert Harrison Levin, Mount Pleasant –B.A. in religion, cum laude
George Thomas Ligon II, Chester –B.A. in government and Chinese, concentration in world politics and political thought, magna cum laude
Benjamin Hunter Limbaugh, Columbia –B.A. in philosophy and history
Glen Dwayne Lindsey II, Georgetown –B.S. in economics and biology
Alana Adrian Ling, Greenwood –B.S. in biology, B.A. in Spanish, cum laude
Alexander Crossley Long, Isle of Palms –B.A. in finance
Grace Marie Longanecker, Mount Pleasant –B.S. in psychology, magna cum laude
Jonathan Kyle Lowder, Rock Hill –B.A. in history and finance, cum laude
Rodrigo Miguel Perez Maceda, Greenwood –B.S. in biology, minor in theatre
Upendo William Makali, Mauldin –B.A. in English
Bobby Rajesh Malik, Florence –B.S. in finance
Joshua Thomas Mangan, West Union –B.A. in government, minor in philosophy
Evelyn Shaye Maris, Greenville –B.A. in Spanish, B.S. in chemistry, minor in mathematics, summa cum laude
James Perry Martin, Spartanburg –B.A. in accounting
Taylor Killian Masters, Greenwood –B.S. in biology and English, cum laude
Carroll Allen McAfee, Greenville –B.A. in computer science
Corey James McCubbin, Clemson –B.S. in biology
Ashley Lenore McCullough, Taylors –B.A. in Chinese, B.S. in biology, cum laude
James David McCutchen Jr., Simpsonville –B.S. in accounting and finance, cum laude
Lamont Louis McPhearson, Spartanburg –B.S. in computer science and mathematics,concentration in computational science, cum laude
Andrew Brian Memmott, Spartanburg –B.A. in finance and economics, cum laude
Benjamin Hardy Miller II, Moncks Corner –B.A. in government and history
Seraphin Michael Millon, Easley –B.A. in business economics
Lillian Haun Minor, Greenville –B.S. in accounting, cum laude
Sarah Elizabeth Monroe, Greenville –B.S. in psychology
Dennis Wesseh Moore, Rock Hill –B.A. in business economics
Jesse Houston Morris, Chapin –B.S. in biology, minor in business, summa cum laude
Richard Mugabe, Spartanburg –B.S. in mathematics and computer science, concentration in applied mathematics
Reed William Mulbry, Charleston –B.S. in psychology, minor in history
Callixte Nahimana, Spartanburg –B.S. in mathematics and computer science, concentration in applied mathematics
Samuel Clyde Northrop, Trenton –B.A. in English
Caroline Anne Odell, Rock Hill –B.A. in computer science, B.S. in mathematics, magna cum laude
Robert Tanner Oldham, Spartanburg –B.A. in philosophy, B.S. in biology, cum laude
Steven Ortega, Spartanburg –B.A. in sociology, minor in philosophy
William Joseph Padula, Irmo –B.A. in business economics and government, summa cum laude
Sarah Ann Parker, Spartanburg –B.A. in Spanish, B.S. in accounting, summa cum laude
Jan Elizabeth Patton, Gaffney –B.S. in chemistry and environmental studies, minor in mathematics, magna cum laude
William Seth Perry, Hartsville –B.S. in biology
Keller Copeland Pitts, Greenwood –B.S. in finance
Megan Montgomery Polson, Spartanburg –B.A. in business economics
Jean Porter Price, Columbia –B.A. in art history
Anna Lesesne Pritchard, Greenwood –B.A. in English, magna cum laude
Marcelo Javier Ramirez, Enoree –B.S. in biology, minor in economics
Logan Diane Ress, Swansea –B.S. in environmental studies, cum laude
Rodrigo Alexander Reyes, Spartanburg –B.A. in economics
Thomas Andrew Rife Jr., Fort Mill –B.A. in business economics, minor in English, cum laude
Aaron Max Ringel, Spartanburg –B.A. in government, B.S. in economics
David Jacob Roberts, Indian Land –B.A. in philosophy, minor in government, summa cum laude
Lucille Corley Robertson, Roebuck –B.S. in environmental studies
Amy Elizabeth Roper, Spartanburg –B.S. in biology, cum laude
Phillip Jervey Roper, Greenville –B.S. in biology, cum laude
Heather Ann Rossi, Columbia –B.S. in biology
Hannah Rose Rovin, Greer –B.S. in biology
Hilary Ann Royer, Lexington –B.S. in biology, minor in business
Natasha Louise Rudy, Greenwood –B.A. in mathematics, B.S. in biology, concentration in applied mathematics, summa cum laude
Varul Vishal Sagedo, Lexington –B.S. in biology
John Grayson Lea Sally IV, Murrells Inlet –B.S. in physics, minor in mathematics, cum laude
Martha Dabney Sampson, Mount Pleasant –B.A. in business economics
Deep Bhupat Sangani, Loris –B.S. in biology and chemistry, concentration in medical humanities, magna cum laude
Margaret Mary Saverance, Florence –B.S. in biology, minor in theatre, magna cum laude
James Campbell Schultz, Columbia –B.A. in accounting and finance, minor in economics, cum laude
Jairus Michael Schumann, Moncks Corner –B.S. in biology, magna cum laude
Elizabeth Anne Seabrook, Columbia –B.A. in accounting, cum laude
Jennifer Michelle Sellers, Greenwood –B.S. in psychology, minor in creative writing, cum laude
Shrimukan Selvakumar, Ridgeland –B.A. in business economics and government, minor in finance, concentration in world politics, summa cum laude
Caroline Rebecca Sessions, Moncks Corner –B.S. in biology, minor in history
Brandi Nicole Sharpe, Spartanburg –B.S. in biology
Hannah Elizabeth Shull, Irmo –B.S. in biology, cum laude
Elisabeth Ashley Sidden, Florence –B.S. in biology
Alexander James Silverman, Rock Hill –B.A. in German and humanities, minor in business, summa cum laude
Michael Aaron Silverman, Woodruff –B.A. in history, minor in business
Jared Matthew Singleton, Lugoff –B.A. in finance, minor in business
David Van Noy Smith III, Charleston –B.A. in business economics
Kelsey Anne Smith, Lexington –B.S. in psychology, concentration in neuroscience, cum laude
Tyler Gray Smith, Leesville –B.A. in business economics and Spanish
Leah Denyse Snipe, Johns Island –B.S. in biology, minor in English, magna cum laude
Lillian Scot Stephenson, Greenville –B.A. in sociology
Laura Peace Stokes, Florence –B.A. in sociology, minor in religion
Jessica Elaine Strawn, Greenwood –B.A. in English
Michelle Lynn Strickland, Murrells Inlet –B.A. in religion, minor in business
Larry Christopher Summers, B.A. in government, concentration in political thought
Jonathan Tan, Spartanburg –B.S. in biology, B.A. in Chinese
Annette Calhoun Taylor, Columbia –B.A. in English, minor in business
Nathan Lynn Teague, Greer –B.S. in biology, B.A. in religion
Mitchell Alexander Teal, West Columbia –B.A. in English
Colby McClain Tharpe, Hodges –B.S. in mathematics, program in secondary teacher education
Ford Hamby Thrift, Seneca –B.A. in business economics and Spanish
Stephen Chase Timmons, Spartanburg –B.S. in biology
Holly DeAnn Tobias, Spartanburg –B.S. in chemistry, minor in accounting
Ryan Edward Traylor, Duncan –B.A. in government
Ashlynn Grace Turner, Leesville –B.S. in biology, summa cum laude
Megan Paige Tyler, Gaffney –B.S. in biology, minor in religion
Rainey Elizabeth Tyrrell, Hollywood –B.S. in accounting, B.A. in Spanish, magna cum laude
Kameron Marielle Union, Orangeburg –B.A. in English and French, magna cum laude
Ashleigh Marie Van Metre, Mount Pleasant –B.A. in Spanish, B.S. in biology, minor in mathematics, concentration in computational science, magna cum laude
Caroline Connor Vetter, Spartanburg –B.A. in theatre, minor in creative writing, cum laude
Anam Javed Virani, Moore –B.S. in biology
Christopher James Visage, Duncan –B.A. in finance
Megan Li Wang, Sumter –B.S. in chemistry, minor in Chinese, cum laude
Jordan Daniel West, Pauline –B.A. in finance
Shaquana Brequesha West, Enoree –B.S. in biology
Randall Joshua Wheeler, Chesnee –B.S. in computer science
William Thomas Wilkins, Spartanburg –B.A. in French, B.S. in mathematics, cum laude
Thomas Earl Williams, Columbia –B.S. in physics
Alexander Tate Wilson, Campobello –B.S. in chemistry, magna cum laude
Shelby Hannah Winters, Mount Pleasant –B.A. in business economics
Chase Earl Wolfe, Roebuck –B.S. in chemistry, B.A. in Chinese 

Tennessee 

Peter Eugene Blosser, Johnson City –B.S. in biology, minor in economics, summa cum laude
Robert Huxley Brown, Lookout Mountain –B.A. in accounting, minor in finance
Adam Michael Christenson, Knoxville –B.A. in English
Shohreh Daraei, Antioch –B.A. in sociology
Peter Jeremiah Elbaum, Murfreesboro –B.A. in Spanish, concentration in medical humanities and Latin American and Caribbean Studies, magna cum laude
Sarah Melaine Evans, Chattanooga –B.S. in psychology, magna cum laude
Emma Catherine Kellum, Signal Mountain –B.A. in English, minor in business, concentration in creative writing, cum laude
Yasmin Abubaker Ramadan, Antioch –B.S. in psychology
Katherine Eileen Thornton, Chattanooga –B.A. in English
Ethan Oliver Todd, Kingsport –B.A. in religion, minor in business, cum laude
Lesley Catherine Vestal, Kingsport –B.S. in physics, cum laude 

Texas 

Rebekah Ann Dorsey, Fort Worth –B.S. in biology, minor in sociology, cum laude
Tara Christine Gough, Aledo –B.S. in Spanish and psychology, cum laude
Matthew James Kaskow, Coppell –B.A. in finance, minor in economics, magna cum laude
Jessica Pauline Newton, Cypress –B.S. in biology, minors in Chinese and philosophy
Christopher Michael Novak, Weatherford –B.S. in finance, concentration in information management, summa cum laude 

Virginia 

Margaret O’Keeffe Burke, Richmond –B.A. in government, minor in economics
Haley Frances Burton, Great Falls –B.A. in history
Bruce Cameron Cann Jr., Richmond –B.A. in finance, minor in business
Erica Lynn Cousins, Richmond –B.S. in psychology and biology, minors in mathematics and computer science, concentration in neuroscience, summa cum laude
Rachel Carrington Finney, Gloucester –B.S. in psychology, magna cum laude
Elizabeth Margaret Miller, Fairfax Station –B.A. in economics
Regan Anne Murphy, Williamsburg –B.A. in finance
George Jackson Perkovich, Blacksburg –B.A. in history and finance, cum laude
Charles Robert Spencer IV, Newport News –B.A. in accounting
Taylor Stephen Wilson, Richmond –B.A. in economics and finance 

International


Yaqian Li, China –B.A. in economics, summa cum laude

Othilia Charlotte Lindqvist, Sweden –B.A. in economics and finance